Önsöz

Değerli Misafirlerimiz,

Şu anda halihazırda internet üzerinde mevcut en kapsamlı ve hobi tabanlı Tuğra Bilgi Sitesini ziyaret etmektesiniz. Diğer bir deyişle Osmanlı Padişah Tuğralarının harman olduğu web sitesine hoş geldiniz. Sitemiz yıllardır ve halen Osmanlı Padişah Tuğralarına dair en kapsamlı internet sitesidir. Burada tüm Osmanlı Padişah tuğralarını, okunuşlarını ve çeşitli detayları bulabilirsiniz. Hoşça ve faydalı vakit geçirmenizi dileriz. Bir hobi çalışması olarak işimizi zevkle yapıyoruz. Eğer bu zevk olmasaydı, çalışmalarımızı yıllar önce sonlandırmamız gerekirdi. Bizim temel desteğimiz siz ziyaretçilerimizden gelen maillerdir.
FAKAT:
Geçtiğimiz yıllarda onbinlerce ziyaretçimiz olmakla beraber, biz sizlerden yeterli duyum alamamaktan dolayı çok üzgünüz. Biz web sitemize girişi bir üyelik şartına bağlamadık. Bu kolay ise de bizce tercih edilen bir hoşgeldiniz karşılaması değildir. Unutmayınız ki, web sitemizdeki değişikliklerden vaktinde haberdar olmak isterseniz ya adres defterimizde kayıtlı olmalı ya da web sitemizi her gün ziyaret etmelisiniz.
Bizimle paylaşacak hiç yorum, katkı, eleştiri, yeni fikir vb katılımınız yok mu? Sitemizi ziyaret ettiğinizi duymak bile bizi mutlu ediyor. Bize yazan herkesi cevaplamak için ciddi vakit ayırıyoruz ve bazen geciksek bile bunu zevkle yapıyoruz. Lütfen bu zevki bizden kıskanmayınız. Tercih ettiğimiz yazışma konuları tuğralar ve hat sanatıdır. Ancak konu geleneksel sanatlarımıza yayılabilir. Değer bir konu bulduğunuzda bize yazmakta tereddüt etmeyiniz. Yeni fikirleri tartışmaktan memnuniyet duyarız.
DİKKAT
Değiştirilmemek kaydı ile web sitemizin içeriğinin herhangi bir kısmı kar amacı gütmeden, yasal tarzda, kişisel, kültürel veya eğitim amaçlı olarak ve kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bir siyasi aktivite ile ilişkisi varmış izlenimi verecek şekilde kullanım menedilmiştir. Bilgi vermek ve izin almak tercihimiz ise de şart değildir. Bir bağlantı (link) verebilirsiniz. Her türlü kötüye kullanım menedilmiştir.
ÖNERİ
Eğer bize yazmak için hala hiçbir nedeniniz yoksa elektronik posta listemize kaydolunuz. Bunun için iletişim bölümünde google groups grubumuza e-posta adresinizi kaydederek bizimle irtibatta kalabilirsiniz. Bu size nadir de olsa rahatsız etmeyen haberleri ve gelişmeleri iletme imkanı verecektir. Sizi pişman etmeyiz.

Kalın Sağlıcakla,

www.tugra.org

www.islamicpatterns.org

e mail: tugra@tugra.org

© www.tugra.org 2002 güncelleme 2018